Kripto Para Borsaları

Kripto Para Borsaları

Kripto Para Borsaları Hakkında

Kripto paralar, işlemleri güvenceye almak adına kriptografi diğer adıyla üst düzey şifreleme kullanan ve itibari paraya alternatif olarak üretilmiş bir dijital varlıktır.

Kripto paraların popülerleşmesiyle beraber günümüzde birçok işletme ödeme yöntemi olarak kripto paraları kullanmaya başladı.

En popüler kripto para birimi olan Bitcoin aracılığıyla akşam yemeğinizden tutun elektrikli bir araç bile satın alabilirsiniz.

Kripto paraların bu kadar popülerleşmesinin sebeplerinden bir tanesi ise merkeziyetsiz olmasıdır.

Bunun anlamı ise kripto paraların hiçbir kuruma veya kişiye bağlı olmamasıdır. Kripto paraların merkeziyetsiz olmasının sağladığı en büyük avantajlarından bir tanesi ise günün her saniyesinde sınırsız işlem yapılabilmesidir.

Günümüzde bankalar arası yani EFT işlemini çalışma saatleri arasında yapmazsak işlemimizin tamamlanması saatleri bulabiliyor. Kripto paralarda ise milyar dolarlık transfer işlemlerini birkaç dakika içinde halledebiliyoruz.

Bu ve bunun gibi birçok neden kripto paraların günümüzde popülerleşmesine olanak sağlamıştır. Biz bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için kripto para borsaları hakkında bilgiler vereceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hadi başlayalım!

Kripto Para Borsası Nedir?

Kripto para borsaları, kripto paraların alım, satım ve transfer tarzı işlemlerinin yapılabildiği ve ticaret ortamının kullanıcılara sağlandığı işletmelerdir.

Güvenli bir kripto para borsası aracılığıyla dilediğiniz kripto para birimini satın alabilir veyahut satabilirsiniz, dilerseniz dijital varlıklarınızı bu borsalarda barındırabilirsiniz. Kripto para borsaları size bir sanal cüzdan oluşturur, bu sayede kripto para alabilir veya gönderebilirsiniz. Bu ve bunun gibi işlemler için kript para borsaları kullanılmaktadır.

İşlem Hacmi En Büyük Kripto Para Borsaları

Bildiğiniz üzere kötü amaçlı birçok kripto para borsası mevcut, yakın tarihte de ülkemizde bu gibi borsalar patlak vermiştir. Kötü amaçlı borsalardan korunmak amacıyla Dünya’da ve ülkemizde sık bir şekilde kullanılan borsaları tercih etmek en iyi seçim olacaktır. Birazdan sizlerle paylaşacağımız bu borsalar işlem hacmi olarak Dünya’nın en büyük kripto para borsalarıdır. Günümüzde ki en güvenilir kripto para borsalarına geçelim hadi!

  • Binance – ₺190,628,147,764 | 24 saatlik işlem hacmi.
  • Coinbase – ₺28,647,721,623 | 24 saatlik işlem hacmi.
  • Huobi – ₺47,019,945,210 | 24 saatlik işlem hacmi.

Binance borsası, günümüzde ki en büyük ve en güvenilir borsadır. Kripto varlıklarınız için kullanabileceğiniz en iyi borsadır.

Bu içerikteki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • zortilo nrel cevap

    I like this web blog its a master peace ! Glad I detected this on google .

    Ocak 3, 2022 , 3:53 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.